Dergi

Platin

Türkiye’nin En Dinamik Aylık Ekonomi Dergisi

Türk ekonomi basınında 18 yılı geride bırakan, aylık iş dünyası dergisi Platin, 'Türkiye'nin en dinamik ekonomi dergisi' iddiasıyla yoluna başarıyla devam etmektedir.

18 yıldır çarpıcı haberler; özel dosya konuları ve röportajlarla okuyucularıyla buluşan Platin, hayatın her alanına dokunan habercilik anlayışının yanı sıra tasarımıyla da ekonomi basınında fark yaratmaktadır. İş dünyasının yakından takip ettiği dergi, gücünü genç, dinamik ve donanımlı editörlerinden, köşe yazarlarından, güvenilir haber kaynaklarından ve elbette okuyucularından almaktadır.

Aylık maraton

Derginin hazırlanma aşamasına gelince… Ayın ilk haftası gündemdeki gelişmeler yakından takip edilmekte ve Platin gündemi oluşmaya başlamaktadır. İkinci hafta özel haberler titizlikle hazırlanmakta, toplantılar takip edilmekte ve fotoğraf çekimleri gerçekleşmektedir. Sonraki iki haftada ise bir yandan sıcak gündem takip edilirken bir yandan da sayfalar yapılmaktadır.

Sayfaların baskıya gönderimi başlamakta ve dergi tamamlanmaktadır. Farklı konulardaki derin analizleri, makro ve mikro-ekonomi haberlerini, bölgesel yatırım fırsatlarını, hayatın her alanına dokunan life style konu başlıklarını ve trendleri Platin'den takip etmek mümkündür.

Platin bu özellikleri ile profesyonel ekonomi okurunun yanı sıra ekonomi ile ilgilenen hemen herkesin bir şeyler bulduğu bir yayın olarak Türk ekonomi basınında fark yaratarak öne çıkmaktadır.

Özel dergiler ve bölge ekleri

Platin her ay Türkiye'nin gelişen kentlerine özel bölge ekleri, Organize Sanayi Bölgeleri'ne özel ekler, her yılın sonunda hazırlanan Vizyon dergisi ve yılda iki kez hazırlanan New Look dergisi ile gelecek vizyonu, bölgesel yatırım fırsatlarını, moda, tasarım, sanat içerikli konu başlıkları ile okuyucularına farklı bakış açıları da sunmaktadır.

Platin Tablet'te!

Değişen dünyaya da en hızlı adapte olan dergilerden biri olan Platin, 2013 yılının Ocak ayında itibaren bayii kanalının yanı sıra dijital olarak da yayımlanmaktadır. Platin okuyucuları her ayın 10'unda ücretsiz olarak dergilerini tabletlerine indirebilmekte ve Platin'i özel tablet versiyonundan da okuma keyfine erişebilmektedir.

Ödüller…

İlk sayısı 1998 yılında yayımlanan Platin, bu süreçte pek çok ödül alarak başarısını taçlandırırken; iş dünyasına özel düzenlediği yarışmalarla motive edici ödüller de verdi. 2000'li yılların başından itibaren düzenlenen "Zirvedekiler Ödülleri" ile Türkiye'de şirketlerin ilgisini sosyal sorumluluk konusuna çekmeyi başaran ilk dergi olan Platin, iş dünyasında sürdürülebilir sosyal sorumluluk anlayışının yerleşmesine katkıda bulunmaktan gurur duymaktadır.

Platin'in aldığı onlarca ödülden en yenisi ise 2013 yılı MÜSİAD Ekonomi Başarı Ödülleri kapsamında 'Z Kuşağı' kapak haberi ile Yılın Ekonomi Araştırma Ödülü olmuştur. Ve Platin Dergi, Platin Tablet ve Platin Web ile okuyucularına 360 derece erişilebilirlik sağlamaktadır...

Uygulamalar

Künye

Yayın Yönetmeni Oya Yalıman
Yazı İşleri Müdürü Bahar Akgün
Konular Editörü Duygu Sayıner
Editör Dalida Özatay Erus
Editör Mustafa Gündoğdu
Kreatif Direktör Meral Erdoğan
Görsel Yönetmen Serhan Sürücü
Renk Ayrımı Özkan Özkurt
Sorumlu Müdür - Yayın Sahibi Temsilcisi Özkan Demir
Reklam Grup Başkanı Tülay Mutlu DÖLEN
Reklam Satış Direktörü Eda YENDİ
Reklam Satış Direktörü Levent Çolak
Reklam Satış Direktörü Ebru ELÇİ SELÇUK
Bölgeler Reklam Satış Grup Koordinatörü Erdoğan Genç
Rezervasyon Müdürü Erdinç Günel

İletişim Formu

İletişim Bilgileri

 • Merkez Adresi : Atatürk Mahallesi Bahariye Caddesi No:31 İkitelli- Küçükçekmece/İstanbul
  • Merkez Telefon : 0(212) 473 20 00
  • Merkez Fax : 0(212) 473 21 45
 • Baskı : Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş.
  • Baskı Adres : Akpınar Mh. Hasan Basri Cd. No:4 Sancaktepe / İstanbul
  • Baskı Telefon : 0(216) 585 90 00
  • Dağıtım : Turkuvaz Dağıtım Pazarlama A.Ş.

Diğer Markalarımız